Start  /  Aktualności  /  2017/2018  /  Szkoła na medal - to my!

Szkoła na medal - to my!

Partnerstwo i współpraca – to podstawowe wartości. Wiedząc, że razem możemy więcej, przystąpiliśmy do wspólnego projektu czterech szkół, wśród których wszystkie szkoły podstawowe plasowały się w TOP 40 najlepszych mazowieckich szkół na podstawie wyników ostatniego rankingu egzaminu szóstoklasisty. Projekt „Szkoła na medal” przygotowała Fundacja STIWEK dla dwóch szkół publicznych z Podkowy Leśnej i dwóch niepublicznych STO, w tym naszej. Wspólna kwota projektu opiewa na kwotę 1.453.208,40 PLN z czego aż 1.364.636,40 PLN stanowiła będzie dotacja z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nasza szkoła otrzymała ok. 260 000 zł!

W ramach projektu uczniowie uzyskają możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, zaś same placówki szkolne zostaną doposażone w nowe pomoce dydaktyczne, a nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach opłaconych z funduszy wnioskowych. Projekt rusza 1 sierpnia bieżącego roku, przy czym pierwsze zajęcia uruchomione zostaną z początkiem roku szkolnego 2019/2020 i zakończą się w lipcu 2021 roku.

Iwona Bekisz - dyrektor