Start  /  Aktualności  /  2018/2019  /  Szkoła na wakacje? Tak, to możliwe!

Szkoła na wakacje? Tak, to możliwe!

W dniach 1-5 lipca panie Dyrektor Iwona Bekisz i Agnieszka Petruczenko oraz dwie panie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Katarzyna Dudkowska i Ewa Wróblewska uczestniczyły w Wakacyjnej Szkole STO w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim.
Program dla dyrektorów przewidywał wymianę doświadczeń w zarządzaniu szkołą oraz pracę nad dokumentami związanymi ze zmieniającym się prawem oświatowym.
Tymczasem na zajęciach dla nauczycieli było o wiele ciekawiej. Pani Kasia i Pani Ewa podczas wielu godzin zajęć poznały programy i aplikacje komputerowe, które mogą wspierać i znacznie uatrakcyjnić realizację podstawy programowej w każdej dziedzinie edukacji.
Nauka matematyki, plastyki, muzyki, omawianie lektur, nauka ortografii i oczywiście zajęcia komputerowe oraz programowanie, a nawet WF przy użyciu ciekawych „narzędzi multimedialnych” na pewno spodoba się dzieciom!
Już wkrótce obie panie podzielą się wiedzą i doświadczeniami ze szkolenia z pozostałymi nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej (i nie tylko) i stopniowo będziemy wdrażać w szkole poznane narzędzia w pracy z dziećmi. Od września zatem czekają na uczniów nowe, atrakcyjne i efektywne formy pracy.