Start  /  Aktualności  /  2018/2019  /  VIII Edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego zakończona

VIII Edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego zakończona

14 czerwca 2018 roku w Społecznej Szkole Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich w Legionowie odbyło się wręczenie nagród w VIII edycji Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas V –VIII szkół podstawowych powiatu legionowskiego organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie oraz Platynowe Centrum Egzaminacyjne Cambridge English LANG LTC.

Konkurs jak co roku został objęty patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, Starosty Powiatu Legionowskiego, Zarządu Głównego STO, Prezesa Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 132 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Legionowie oraz czasopisma Języki Obce w Szkole. Po raz kolejny partnerem konkursu była firma Regipio, lokalny producent gier językowych cieszących się ogromną popularnością oraz szkoła językowa.

Konkurs powiatowy języka angielskiego przeprowadzony został w 3 etapach. Etapy I i II są etapami pisemnymi, natomiast III ostateczny etap ma formę ustną i został przeprowadzony przez egzaminatorów z Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English LANG LTC.

W VIII edycji cieszącego się ogromną popularnością konkursu, wzięli udział uczniowie z 15 szkół powiatu legionowskiego. Pierwszy raz w tym roku uczestnikami konkursu byli uczniowie klas VIII szkół podstawowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 34 najlepszych uczniów. W finale znalazło się 10 uczniów z 5 szkół powiatu legionowskiego. Nagrodę główną stanowił voucher na bezpłatny egzamin Cambridge English First Certificate of English for Schools, ufundowany przez Cambridge English LANG LTC.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Natalia Kondraciuk, SP 7 Legionowo

II miejsce – Michał Wołodźko, SP 1 Chotomów

III miejsce – Marta Vedral, SP 4 Legionowo

Podczas uroczystego wręczenia nagród wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje od organizatorów konkursu oraz reprezentantów poszczególnych patronów, Prezesa Samodzielnego Koła Terenowego nr 132 Społecznego Towarzystwa Oświatowego Pani Izabeli Wierzchoń, Pana Tomasz Lisowskiego – kierownika Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego w Legionowie, oraz Pani Anny Zwolińskiej reprezentantki firmy Regipio. Goście złożyli gratulacje zarówno nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu na tak wysokim poziomie oraz uczestnikom, których ciężka praca przyniosła tak wspaniałe efekty w postaci wysokich wyników i celującej znajomości języka obcego, który obecnie odgrywa wielką rolę zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
Nagrody rzeczowe w konkursie ufundowali: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO, Starostwo Powiatowe oraz firma Regipio.

Wszystkich uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w kolejnej, IX edycji konkursu zapraszamy serdecznie już w przyszłym roku szkolnym 2019/2020.

Gratulujemy finalistom, laureatom i ich opiekunom, a naszym patronom i partnerom dziękujemy za wsparcie!

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO