Start  /  Aktualności  /  2020/2021  /  Uczniowie prowadzą lekcje

Uczniowie prowadzą lekcje

Lekcja prowadzona przez Stasia

W tym roku w Dniu Edukacji Narodowej zajęcia prowadzili uczniowie. W czasie jednej z lekcji do naszej klasy przywędrowały gekony. Mają one dosyć miękką łuskę i czarne oczka. Staś zrobił dzieciom kartkówkę, żeby sprawdzić jak dokładnie słuchają tego, co się do nich mówi. Lekcja była dosyć ciekawa i dzieciom się podobała, więc dzień dobrze się zapowiadał?

Tekst autorstwa Ali D.

Lekcja prowadzona przez Natalkę

Na Dzień Nauczyciela każdy chętny uczeń przygotował swoją lekcję. Pani Dorotka (nasza wychowawczyni) w tym czasie udawała uczennicę. Natalka (koleżanka z naszej klasy) przygotowała bardzo ciekawą lekcję. W czasie zajęć  dała każdemu uczniowi  po jednej karteczce z szyfrem oraz przyczepiła na tablicy cały alfabet. Był on zaszyfrowany, żeby każdy mógł sobie rozszyfrować swoją karteczkę. Kiedy odgadywaliśmy hasła, okazało się, że na tych karteczkach, były imiona dzieci z naszej klasy. Potem Natalka dała każdemu pustą kartkę, na której mieliśmy narysować osobę, której imię widniało na karteczkach. Następnie Natalka zabrała rysunki i losowo rozdała je innym dzieciom z klasy. Dostaliśmy też od niej karteczki, każdy dostał inną z napisem, np. "babcia" i mieliśmy za zadanie przerobić otrzymane rysunki na to, co było napisane na karteczce.

Lekcja przygotowana przez Natalię bardzo mi się podobała. To było kreatywne i zabawne zadanie. Uważam, że takie zajęcia  powinny być organizowane częściej, bo każdy mógłby się wykazać :)

Tekst autorstwa Kalinki :)

Lekcja prowadzona przez Alę

Niedawno, a tak dokładnie 14.10.2020 roku nasza klasa 4 urządziła Dzień Nauczyciela. Było bardzo fajnie, każdy chętny uczeń mógł poprowadzić lekcję. Nasza koleżanka Ala postanowiła przygotować  lekcję o czekoladzie. W trakcie zajęć szyscy uczniowie dostali po jednym ziarnku kakaowca do zjedzenia, które było bardzo gorzkie. Dowiedzieliśmy się od niej dużo informacji, np. że pestki kakaowca zostają obślinione przez małpy a następnie spadają  na ziemię i wyrastają z nich nowe drzewa. Niektórym odechciało się  jedzenia czekolady, a niektórzy się tym nie przejmowali. To była naprawdę ciekawa lekcja.

Tekst autorstwa Mai :)

Lekcja prowadzona przez Zosię

Na lekcji Zosi robiliśmy tulipany z papieru. Zosia rewelacyjnie przeprowadziła lekcję, wyszły piękne tulipany. Z mojego punktu widzenia lekcja była super."

Opis autorstwa Natalki :)

Lekcja prowadzona przez Kalinę

Kalina przygotowała dla nas bardzo ciekawą prezentację o kotach rasy brytyjskiej. Z tej okazji odwiedziła nas też przepiękna kocica należąca do Kaliny. Kotka chyba nas polubiła, bo dała się pogłaskać i podrapać za uszkiem. To była świetna niespodzianka dla wszystkich Uczniów klasy 4 i Nauczycieli.

Lekcja prowadzona przez Maję

Maja prowadziła  bardzo ciekawą lekcję o psach rasy Cane Corso. Przygotowała ciekawą prezentację na ten temat i dokładnie opowiedziała o tej rasie psów. Dowiedzieliśmy się, że Cane Corso są bardzo łagodne i nie lubią, gdy się na nie krzyczy. Występują w różnych kolorach: czarnym, jasnoszarym, szarym, grafitowym, jasnopłowym, szarym łupkowym, płowo-czerwonym, pręgowanym, ciemno płowym i w wielu innych. Tego typu ciekawostek było dużo.
Lekcja Mai była bardzo ciekawa i interesująca. Dzięki jej prezentacji dowiedzieliśmy się bardzo dużo o psach Cane Corso :)

Tekst autorstwa Kalinki