Start  /  Komunikaty  /  2018/2019  /  List Prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego

List Prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Warszawa, 19 czerwca 2019 r.

LIST PREZESA SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO

Drodzy Uczniowie,
Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy szkół,
Rodzice uczniów, Członkowie kół i Przyjaciele
Społecznego Towarzystwa Oświatowego,

Każdy rok szkolny można porównać do wielkiej podróży. Jej początek i koniec są zawsze podobne, ale trudno przewidzieć, co wydarzy się po drodze. Tylko dobrze współgrająca społeczność, może skutecznie stawić czoła wyzwaniom, które czekają na uczestników takiej rocznej wyprawy i skorzystać z okazji, które otwiera przed nią świat.

Taką społeczność stworzyliście w swojej szkole. Droga dyrekcjo i władze koła, jesteście przewodnikami w trakcie tej podróży. Wyznaczacie kierunki i dbacie o to, by cały zespół konsekwentnie zbliżał się do wytyczonego celu. Drodzy nauczyciele i pracownicy szkół, otaczacie opieką i dzielicie się swoją mądrością z uczniami. Troszczycie się o to, by czerpali jak najwięcej z każdego etapu wędrówki, wybierając najciekawsze ścieżki wiodące do celu. Drodzy rodzice, w dużej mierze dzięki Waszym decyzjom i zaufaniu – Wasze dzieci są uczniami szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego. I wreszcie – drodzy uczniowie – Wasza pasja i chęć poznawania świata nadają sens naszej wspólnej edukacyjnej wyprawie.

Tak skomponowany zespół potrafi wykorzystać nadarzające się szanse i przetrwać trudne chwile. Choć ten rok w edukacji upłynął pod znakiem sztormów i niepogody, szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego zdążały do celu, zapewniając uczniom komfort i bezpieczeństwo. Chciałbym Wam – wszystkim razem i każdemu z osobna – pogratulować i podziękować. Dzięki Waszemu zaangażowaniu szkoły STO potrafiły w kolejnym roku
realizować swoją misję, odnosząc po drodze wiele sukcesów.

Drodzy uczniowie, kolejny etap Waszej edukacji właśnie się kończy. Wrócicie do domów ze świadectwami, które stanowią owoc całorocznej pracy. Nauka bywała wymagająca, ale nauczyciele na pewno zadbali o to, by szkoła była przede wszystkim przygodą, pasjonującą wyprawą, z której nie chce się wracać.

Już za chwilę rozpoczniecie inne, bo wakacyjne, podróże. Te bliższe i te dalsze. Wszystkie równie istotne, bo z każdej zmiany otoczenia można czerpać radość i naukę. Można podziwiać bogactwo świata, które na co dzień przybliża nam szkoła. Teraz przyszedł czas, by tego świata dotknąć i się nim zachwycić.

O tym, co zachwyciło Was w te wakacje, opowiedzcie sobie i nam wszystkim we wrześniu.
Do zobaczenia!

Zygmunt Puchalski,