Start  /  Oferta edukacyjna  /  Zajęcia pozalekcyjne  /  Papierowe Fantazje

Papierowe Fantazje

  • ciekawa metoda origami- wspierająca rozwój dziecka
  • pobudza układ nerwowy - integruje pracę obu półkul mózgowych
  • angażuje wszystkie możliwe zmysły
  • wzmaga koncentrację
  • rozwija wyobraźnię
  • pozwala łatwo przyswajać nowe pojęcia.

Zajęcia prowadzi: Teresa Lasowy (n-l matematyki i techniki)

Zajęcia dla uczniów klas I-VII czyli dla małego i dużego - każdy zrobi coś fajnego.

Prowadzący: Teresa Lasowy

Zajęcia te mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania uczniów.

Prowadzone są techniką origami (Ori-składać Gami-papier). Jest to ciekawa metoda, narzędzie wspierające rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, angażuje dwie ręce, co integruje w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu dziecko odbiera wrażenia, angażując wszystkie możliwe zmysły. W trakcie składania dziecko podejmuje niebywały wysiłek koncentracji, zauważa wszelkie istotne elementy tego procesu, zapamiętuje kolory, kształty, sposoby zagięć, samo odkrywa nowe kombinacje, które dowartościowują go jako twórcę, a jednocześnie łatwo przyswaja sobie treści dydaktyczne, które są jakby obok.

Stosowanie na zajęciach sztuki origami, a w szczególności origami płaskiego z koła, kwadratu i trójkąta pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, zachęca do tworzenia przez wszystkie dzieci, bez względu na ich indywidualne uzdolnienia, nie ogranicza inicjatywy dziecka, nie hamuje jego działania, zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny.

Szczególnie dużym zapałem cieszą się prace ruchome (które po uciśnięciu papieru powodują ruch, np. trzepot skrzydeł, kłapanie dziobem, skok) i te należy wykonywać często – wniosek z zeszłorocznej ewaluacji zajęć. Cieszy się to dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.