Start  /  Strefa rodzica  /  1% PODATKU NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY

1% PODATKU NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o dokonanie odpisu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) na rzecz organu prowadzącego Społeczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 35 im. Noblistów Polskich STO- Samodzielnego Koła Terenowego nr 132 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Legionowie organizacji pożytku publicznego.

W mijającym roku z odpisów od podatku przekazanych na naszą rzecz uzyskaliśmy sumę prawie 8000 zł, serdecznie dziękujemy! Środki te zostały przeznaczone na zakup szafek ubraniowych dla wszystkich uczniów szkoły. Od tego roku szkolnego zamierzamy inwestować w rozwój infrastruktury technicznej umożliwiającej korzystanie z nowoczesnych technologii. Środki pozyskane z odpisu oraz darowizn będą nadal gromadzone na zakup kolejnych tablic multimedialnych. Planujemy także wymianę komputerów w we wszystkich salach. Jest dla nas niezwykle budujące, że wybieracie Państwo naszą organizację pożytku publicznego, która przychody w całości przeznacza na rozwój szkoły Państwa dzieci. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, uda nam się zrealizować kolejne inwestycje dzięki Państwa wsparciu.

Prosimy szczególnie wszystkich rodziców naszych uczniów, członków STO i nauczycieli o zachęcanie przyjaciół i znajomych do wsparcia naszego planu- wszystkie środki uzyskane z odpisu 1% przeznaczymy na poprawę warunków nauki i zabawy Państwa dzieci! Dotarcie
z informacją do jak największej grupy ludzi oraz pozyskanie wielu darczyńców, którzy są gotowi wspierać naszą pracę, pozwoli nam na realizację modernizacji w jak najkrótszym czasie.

Wszystkim, którzy odpowiedzą na naszą prośbę z góry gorąco dziękujemy.

Z poważaniem
Zarząd SKT nr 132 STO 

Szanowni Rodzice, podarujcie 1% podatku

na SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA

Samodzielne Koło Terenowe nr 132 STO w Legionowie - organ prowadzący Społeczną Szkołę Podstawową nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu możemy pozyskać dodatkowe fundusze dla Szkoły, które są w całości przekazywane na wspieranie działań edukacyjnych prowadzonych w naszej placówce.

 

Numer KRS 0000027457

 

Składamy serdeczne podziękowania za przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Koła za rok ubiegły i będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo wesprzeć nasze edukacyjne działania w tym roku. Jest nam bardzo miło, że dotąd tak wiele osób dostrzega zalety nowoczesnego nauczania i wspomaga naszą Szkołę.

 

W 2017 roku, planujemy przeznaczyć pozyskane fundusze na nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych i wzbogacanie bazy pomocy dydaktycznych w związku z powstaniem 8 klasowej szkoły podstawowej.

 

Jak przekazać 1% podatku SKT Nr 132

Społecznego Towarzystwa Oświatowego?

 

Należy wypełnić odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28 – poz. 125, 126; PIT-36 – poz. 310, 311; PIT-36L – poz. 95, 96; PIT-37 – poz. 131, 132; PIT-38 – poz. 58, 59). Można również przekazać organizacji opp 1% podatku od dochodu pochodzącego ze sprzedaży nieruchomości. W tym przypadku, składając formularz PIT-39, należy wypełnić poz. 51, 52.

Po obliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia za rok 2016, we wskazanych rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy numer KRS, pod jakim widnieje

SKT Nr 132 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Legionowie.

 

Serdecznie dziękujemy dotychczasowym Darczyńcom!

Prosimy przekazać tę wiadomość swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym, ludziom, którym leży na sercu dobra edukacja naszego społeczeństwa.