Start  /  Strefa ucznia  /  Nasze akcje charytatywne  /  Fundacja Przyjaciół Braci Mniejszych

Fundacja Przyjaciół Braci Mniejszych

DOŻYWIAMY ZWIERZAKI

Kiedy tylko nadchodzą mrozy zaczynamy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Naszym "łupem" padają też koce i zabawki.

W 2012 r. uzbieraliśmy sporo jedzenia i ciepłych kocy, które pomogły przetrwać zimę podopiecznym Fundacji Przyjaciół Braci Mniejszych z Jabłonny.

W 2013 r. akcja zbierania karmy dla zwierzaków trwała do końca stycznia.

W 2014 roku nie tylko zebraliśmy dary dla schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim, ale też pojechaliśmy do schroniska odwiedzić samotne psiaki i zapewnić je o naszej przyjaźni:).

Ogłoszona w lutym 2015r. przez Samorząd Szkolny akcja pomocy zwierzętom zaowocowała zebraniem dla piesków karmy oraz innych rzeczy, które pomogą im lepiej przetrwać zimę. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojność, wsparcie i ogromne serce dla zwierząt!

12 lutego 2015r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły odwiedziła schronisko dla psów fundacji „Braci Mniejszych” w Nowym Dworze Mazowieckim. Przekazaliśmy zebrane dary i poznaliśmy pieski, które znalazły tam swój dom. Wielu z nas od razu zapałało uczuciem do zwierząt, wybierając swoich pupilów. Psiaki, w większości łagodne, spragnione były czułości i zabawy. Ucieszyliśmy się, widząc że są zadbane, odżywione, mieszkają w godnych warunkach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto pomagać!