Start  /  Strefa ucznia  /  Nasze akcje charytatywne  /  Góra Grosza

Góra Grosza

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Od dwunastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W roku 2012 nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji. Samorząd Uczniowski przez dwa tygodnie zbierał grosiki od uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dzięki dobremu sercu wielu osób uzbieraliśmy, może nie górę, ale całkiem spory "pagórek" groszy.

„GÓRA GROSZA” 2013 r.

9 grudnia w obecności komisji, czyli opiekuna oraz członków „Dużego i Małego” Samorządu przeliczyliśmy kilka kilogramów monet, które w ciągu 2 tygodni zbieraliśmy do naszej puszki. Najdłużej liczyliśmy jednogroszówki – było ich 1647, natomiast w sporządzonym protokole zapisaliśmy łączną kwotę zebranych monet – 168,83 zł

„GÓRA GROSZA” 2014 r.

Na konto fundacji „Nasz Dom” przekażemy kwotę 239, 27 zł. (w tym 42 eurocenty). Wszystkie drobne skrupulatnie rozdzielili i policzyli uczniowie kl. IV i V (dodamy tylko, że najwięcej - 1081 – było monet jednogroszowych).

„GÓRA GROSZA” 2015 r.

w tym roku wspólnie udało się nam zebrać 262,44 zł. Najwięcej było monet 1-groszowych – 2124 oraz 5-groszowych – 924.