Start  /  Aktualności  /  2020/2021  /  Konkurs „PoczytajMY 4 czerwca w wolnej Polsce”

Konkurs „PoczytajMY 4 czerwca w wolnej Polsce”

Szkolny Klub Czytelniczy ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 z oddziałami dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich STO wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Legionowie, pragnie zaprosić uczniów naszej szkoły do udziału konkursie „PoczytajMY 4 czerwca w wolnej Polsce”.

Jako młodsi ludzie, urodzeni już w wolnej Polsce, chcieliśmy docenić fakt, że nikt nam nie narzuca treści, jakie mamy czytać, żadna władza nie ingeruje w to, co chcemy napisać, a zawdzięczamy to 10 milionom Polaków, którzy w latach 1980-1981 pokazała władza PRL, że nie ma monopolu na rządy i w efekcie osiem lat później doprowadziła do upadku komunizmu w Polsce. Zawdzięczamy to m.in. naszemu patronowi – Lechowi Wałęsie, który w tamtym okresie stanął na czele Solidarności. Dlatego zachęcamy naszych uczniów wspólnie z rodzicami Legionowa, żebyście 4 czerwca w samo południe zrobili sobie zdjęcie z książką, która jest dla Was ważna, albo po prostu teraz ją czytacie i Wam się podoba. Pokażmy, że wysiłek wielu milionów Polaków nie poszedł na marne i my w wolnej Polsce rozwijamy się, czytając książki.

Cele konkursu „PoczytaMY 4 czerwca w wolej Polsce”

1. Upamiętnienie częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989, jako upadek systemu komunistycznego.
2. Promocja wśród mieszkańców Legionowa czytelnictwa.
3. Budowanie poczucia przynależności do wspólnoty lokalnej i narodowej.

Udział w konkursie:

1. Należy przesłać jedną fotografię w formacie jpg, png, tiff o rozdzielczości 300 dpi na adres mailowy .
2. Do pracy powinna być dołączona zgoda rodziców, wzór zgody znajduje się w załączniku.
3. Prace i zgody przesyłamy do 7 czerwca. Zgody - plik do pobrania proszę zostawić w sekretariacie, bądź przesłać mi jej skan na maila:
4. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane na wspólnej wystawie na terenie dworca w Legionowie.
5. Prace przysłane bez zgody nie będą mogły uczestniczyć w konkursie.
6. Dla najlepszych prac przewidziane są drobne upominki.

Ogłoszenie wyników i wystawa:

7. Ogłoszenie wyników konkursu przewiduje się w piątek 18 czerwca.
8. W czerwcu zostanie przygotowana wystawa z najciekawszych prac.
9. Na wystawie mogą znaleźć się zdjęcia, które nie zostały nagrodzone dodatkowymi upominkami.