Start  /  Aktualności  /  2021/2022  /  Boska lekcja historia

Boska lekcja historia

Trzeba powiedzieć to wprost, uczymy się lepiej od siebie, szczególnie jeżeli się w coś zaangażujemy. Tak właśnie zaangażowała się klasa piąta i w ciągu dwóch godzin historii ich klasa zamieniła się najprawdziwszy Olimp, a w ławkach siedzieli Zeus, Afrodyta, Ares, Apollo, Artemida i inni greccy bogowie. O wierzeniach Hellenów, ich świątyniach, czym jest mit mogliśmy usłyszeć od prawdziwej nauczycielki historii, którą była Zosia. Później każdy z bogów przedstawił się i opowiedział coś o sobie. Ale nie poprzestaliśmy na tym, bo Zeus (tu gościnnie za nieobecnego ucznia - nauczyciel historii) zaprosił uczniów z klas 1-3 na wyprawę na Olimpu, aby nasi najmłodsi uczniowie mogli również poznać (osobiście) greckich bogów. Było w tym nieco greckiej komedii, trochę tragedii, więc wszyscy przeżyliśmy prawdziwe Katharsis ;)

Wacław Kobyliński