Start  /  Aktualności  /  2021/2022  /  Narodowe Święto Niepodległości u Noblistów

Narodowe Święto Niepodległości u Noblistów

W środę 10 listopada cała nasza szkoła przygotowywała się do godnego i właściwego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Specjalnie z tej okazji pan Wacław Kobyliński przygotował wystawę książek i pamiątek z okresu II Rzeczypospolitej. Przy okazji prezentowania poszczególnych eksponatów, uczniowie mogli poznać okoliczności powrotu na mapę Europy Rzeczypospolitej, po 123 latach niewoli, w 1918 roku. Oprócz tego oglądaliśmy archiwalne zdjęcia z pogrzebów Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego, dowiedzieliśmy się skąd się wzięła nazwa naszego miasta oraz dlaczego Bolesław Roja jest nazywany jego ojcem chrzestnym.

O 11.11 całą szkoła spotkała się na boisku i wspólnie w ramach ogólnopolskiej akcji „Do hymnu” odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Następnie chór piątoklasistów pod batutą pani Agnieszki Ceglińskiej odśpiewał dwie pieśni związane ze świętem niepodległości, mianowicie „Rozkwitały pąki białych róż…” oraz „Szarą piechotę”. W klasach wychowawcy chętnie podejmowali temat święta, a większość naszych uczniów ubrała się w ten dzień na galowo. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

W końcu do Wy jesteście przyszłością Polski!