Start  /  Aktualności  /  2021/2022  /  XI Edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

XI Edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

W dniu 15 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom

XI Edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Noblistów Polskich STO w Legionowie przy współpracy z Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English Lang LTC oraz wydawnictwem Regipio a patronatem objęli  Prezydent Miasta Legionowa oraz Starostwo Powiatowe w Legionowie.

W konkursie wzięło udział bardzo wielu uzdolnionych językowo Uczniów z 10 szkół z  całego powiatu legionowskiego a do finału zakwalifikowało się 11 z najlepszymi wynikami. Poziom znajomości okazał się być niezwykle wysoki, tym bardziej gratulujemy laureatom oraz finalistom ogromnego sukcesu.

Poniżej przedstawiamy wyniki Konkursu:

Miejsce I –  Szymon Piątkiewicz
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, Legionowo

Miejsce II – Delfina Dmowska
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Legionowo

Miejsce III – Maksymilian Joachim Banaszek
Szkoła Podstawowa nr 1 i. Mikołaja Kopernika, Legionowo

W ścisłym finale uplasowali się również:

Jakub Andrukiewicz
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich STO, Legionowo

Maciej Dębski
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Legionowo

Matylda Folgart
Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja, Nieporęt

Jakub Grochocki
Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” Armii Krajowej , Legionowo

Natalia Rosanoff
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Legionowo

Aniela Sikora
Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja, Nieporęt

Krzysztof Startek
Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” Armii Krajowej , Legionowo

Bartosz Żuchowski

Nagrodą główną był voucher na egzamin Cambridge C1 Advanced ważny 12 miesięcy ufundowany przez Centrum Egzaminacyjne LANG LTC. Dodatkowo zwycięzca otrzymał czytnik ebooków oraz grę językową od firmy Regipio. Uczniowie, którzy zajęli II oraz III miejsce otrzymali powerbanki oraz  gry językowe Regipio. Pozostali finaliści zostali nagrodzenie książkami w języku angielskim. Dodatkowo wszyscy finaliści otrzymali zestaw upominków od starostwa powiatu legionowskiego.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników wszystkim finalistom oraz ich nauczycielom.