Start  /  Komunikaty  /  2020/2021  /  List Prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego z okazji zakończenia roku szkolnego

List Prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego z okazji zakończenia roku szkolnego

Warszawa, 22 czerwca 2021 r.

LIST PREZESA
SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO

Drodzy Uczniowie,
Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy szkół,
Rodzice uczniów, Członkowie kół i Przyjaciele
Społecznego Towarzystwa Oświatowego,

To, że rok szkolny jest nietypowy, stało się w ostatnich latach normą. Od dłuższego czasu z trudem można przewidzieć i szczegółowo zaplanować jego przebieg, a w niektórych okolicznościach staje się to wręcz niemożliwe.

Ale podobnie jak normą stała się nieprzewidywalność warunków, w jakich funkcjonujemy, normą jest także to, że szkoły STO radzą sobie w nowych sytuacjach celująco. Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków szkolnych społeczności, potrafią szybko i właściwie reagować, adaptując się do najtrudniejszych okoliczności i wyznaczając kierunki działania, na których mogą wzorować się inni.

Nie powinniśmy tego traktować jako oczywistego faktu, nad którym można przejść do porządku dziennego. To wielkie osiągnięcie naszych szkół, które wypada podkreślać, doceniając wkład każdej osoby, która przyczynia się do tego, że bez względu na obiektywne trudności i niesprzyjające warunki zewnętrzne, szkoły STO doskonale realizują swoje zadania, dbając o wszechstronny rozwój dzieci i wspierając rodziców w ich wychowaniu.

Choć nie był to łatwy rok, szkoły pracowały z wyjątkowym zaangażowaniem. Zaoferowały uczniom ciekawe, inspirujące zajęcia, a ci uczniowie, którzy kończyli dany etap edukacji, przystępowali do egzaminów spokojni o swoją wiedzę i umiejętności.

To sukces Was wszystkich, dlatego w dniu zakończenia roku szkolnego składam Wam serdeczne gratulacje w imieniu Zarządu Głównego Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Mam nadzieję, że nadchodzące, słoneczne i ciekawe wakacje, wynagrodzą wszystkim trud włożony w naukę, pracę i zarządzanie szkołami podczas tego szczególnego, pandemicznego roku.

Do zobaczenia we wrześniu!

Zygmunt Puchalski

Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego