Start  /  O szkole  /  Projekty i programy  /  Ogarnij inżynierię

„Ogarnij Inżynierię”- innowacyjny program edukacyjny

O listopada bieżącego roku w naszej szkole klasa 4 bierze udział w bezpłatnym , modułowym programie dla szkół podstawowych „ Ogarnij Inżynierię” .

Ten innowacyjny program edukacyjny łączy inżynierię i technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki i jest powiązany z założeniami edukacji STEAM (interdyscyplinarne podejście łączące przyrodę, technikę, inżynierię, sztukę i matematykę). Program ten otwiera przed uczniami świat zaawansowanej technologii, zaprasza do majsterkowania i zabawy z naukami ścisłymi. Dzieci uczą się projektowania, przeprowadzania eksperymentów i praktycznego wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, a także zdobywają umiejętności przydatne w dorosłym życiu.

Na zajęciach w ramach modułu podczas poznawania różnych aspektów pogody uczniowie stworzą własne termometry i skale pomiarowe. Skonstruują urządzenia do pomiaru wilgotności a także wiatromierze i wiatrowskazy , służące do rejestrowania prędkości i kierunku wiatru. Dowiedzą się, czym są zielone dachy, jaki mają wpływ na klimat i środowisko, następnie stworzą budynki z tradycyjnymi i zielonymi dachami, żeby porównać ich właściwości. Technologia druku 3D jest wkomponowana w cały moduł.

Na uczniów czekają interesujące lekcje, które na pewno wielu z nich zainspirują do dalszego pogłębiania wiedzy i umiejętności w dziedzinie inżynierii.

Realizacja projektu

Ostatnio klasa 4 budowała makiety domu z zielonym dachem oraz z dachem tradycyjnym-oto efekty ich pracy.